Karácsonyék a HÉV-ekre nem küldenek fővárosi rendészeket
Idén januártól a BKK járatain dolgoznak ugyan rendészek, de mindössze 75-en, Vitézy Dávid korábban 200 fővel kívánta felállítani a csoportot.
A Szegedi Ítélőtábla 2015. április 24-én jogerős ítéletében 2 év hat hónap börtönbüntetésre ítélt. Ezt a jogsértő ítéletet a perújításom keretében hatályon kívül helyezte a Kúria és megszüntette a büntetőeljárást ellenem.
Erre a napra vártam 1 éve és 11 napja. Hosszú idő volt, de megérte. A Kúria mai napon átvett végzésében hatályon kívül helyezte a Fővárosi Törvényszék elsőfokú és a Szegedi Ítélőtábla tavalyi másodfokú döntését és megszüntette a büntetőeljárást ellenem. A Szegedi Ítélőtábla 2015. április 24-én jogerős ítéletében 2 év hat hónap börtönbüntetésre ítélt. Ezt a jogsértő ítéletet a perújításom keretében hatályon kívül helyezte a Kúria és megszüntette a büntetőeljárást ellenem.
A Kúria mindenben igazat adott, amit a perújításban leírtunk. A mellékelt végzésben a joghoz értő olvasók el fognak borzadni, amikor azt olvassák majd, hogy a Szegedi Ítélőtábla jelenlegi gyakorlatában a felmentő ítéleti rendelkezés nem minősül ítélt dolognak és nem lehet alapja a perújításnak. Magyarul a felmentésnek nincs jogi relevanciája ( Indoklás I./3). Ez még csak hagyján, de a Legfőbb Ügyészségnek is ez a szakmai álláspontja (Indoklás II./11).
A jogi egyetemeken a joghallgatók már első év első félévében tanulják azt római jogból mit jelent az ítélt dolog (res iudicata) és a kétszeres eljárás tilalma (ne bis in idem elv). Ezért hihetetlen, hogy ilyen szinten ezt „benézte” a Szegedi Ítélőtábla illetve a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség, majd a Legfőbb Ügyészség.
A Kúria indoklásának III. részében a 16,25,26,31 bekezdéseiben és az egész indoklásában a joghoz értők számára világosan kifejti miért nincs igaza sem a táblának sem az ügyészségnek. Az indoklásának III. részében azután a 70,71,72 bekezdésében nagyon világosan fogalmaz arról, hogyan állt elő ez a jogsértő helyzet. Ez a súlyosan tisztességtelen és jogsértő eljárás egy alapvető eljárásjogi hiba miatt alakult ki, melynek oka a Szegedi Ítélőtábla jogsértő eljárásán alakul. Megjegyzem az eredendő bűnt az ügyészség követte el, amikor nem egyesítette, hanem ki tudja milyen szándékkal különválasztotta a kizárólag egyben elbírálható ügyeket, de erről majd egy másik bejegyzésben „beszélünk” részletesebben.
Köszönöm a Sebes Ügyvédi Irodának, hogy nem engedték azt, hogy ez a disznóság így maradjon és mindent megtettek, hogy a törvénynek megfelelő döntés születhessen.
Kedves olvasóim, jó olvasást kívánok a jövőben is.